ZANIM DOKONASZ ZAPISU PRZECZYTAJ PROSZĘ PONIŻSZE INFORMACJE!

(uchroni Cię to przed zadawaniem w mailach pytań, na które znajdziesz odpowiedzi poniżej.

W razie wątpliwości śmiało dzwoń. Jeśli nie odbierzemy, to oddzwonimy)

Nauki w formie weekendowej przeznaczone są wyłącznie dla par nie mogących uczestniczyć w naukach w formie zwyczajnej. Udział w naukach weekendowych wziąć może para posiadająca pisemną zgodę z parafii, gdzie planowany jest ślub, bądź z parafii zamieszkania jednego z narzeczonych. Bez poważnej i uzasadnionej przyczyny nie można zapisać się na nauki weekendowe wcześniej niż 3 miesiące przed ślubem. 


Zapisu dokonać można wysyłając sms w którym należy podać:

1. Imię i nazwisko narzeczonej i narzeczonego (jeśli jesteście po ślubie cywilnym, prosimy o podanie nazwiska panieńskiego)
2. Datę i miejsce ślubu (wezwanie parafii i miejscowość – diecezja)
3. Termin nauk, w którym chcielibyście uczestniczyć


Kontakt: (prosimy nie dzwonić w niedzielę)

ks. Łukasz Pyda, tel. 608 426 248
ks. Paweł Jędrzejewski, tel. 537 629 777

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa narzeczonych będących w sytuacjach nadzwyczajnych odbywa się podczas jednego weekendu (sobota i niedziela)

Forma weekendowa przygotowania do sakramentu małżeństwa jest płatna. Koszt od pary wynosi 150 zł. (wpłata na pierwszym spotkaniu)

Zajęcia rozpoczynają się w sobotę i niedzielę o godz. 9.00 w sali konferencyjnej przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie, przy ul. Staszica 16a. (Kościół połączony jest ze Szpitalem Klinicznym nr 1, przed kościołem znajduje się parking, a pan parkingowy chętnie wskaże drzwi wszystkim mającym problem z trafieniem).

Zajęcia kończą się w sobotę o godz. 17.00., a w niedzielę o godz. 15.00.

Po odbytych zajęciach weekendowych narzeczeni zobowiązani są do wzięcia udziału w: 

1. dniu skupienia dla narzeczonych – informacje są podane na stronie: http://www.rodziny.kuria.lublin.pl/pages/params/id/22 

2. jednym indywidualnym spotkaniu z doradcą życia rodzinnego, do którego można przystąpić dopiero po odbytym weekendzie. Kontakt z doradcami życia rodzinnego: Barbara Kowalczyk – 693 437 961 lub Maria Czakon-Mikuła – tel.: 509 860 448) 

Terminy nauk przedmałżeńskich do końca 2017 roku

12-13 sierpnia

26-27 sierpnia

 9-10 września

 23-24 września

7-8 października

21-22 października

4-5 listopada

 18-19 listopada

 2-3 grudnia

16-17 grudnia


Dla księży:
WZÓR SKIEROWANIA NARZECZONYCH NA NAUKI – DO POBRANIA: