1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś po Mszy o godz. 11.30.

3. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w rycie trydenckim o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy.

4. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 17.15. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej w rycie trydenckim. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 24.00. od godz. 21.00 do północy będzie trwała w naszym kościele Noc Konfesjonałów.

5. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

6. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godz. 9.00 przed ciemną jutrznią i na jej zakończenie ok. godz. 11.30.

7. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej w rycie trydenckim rozpoczniemy po zmroku o godz. 20.30. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

8. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą sprawowane o godz. 9.00 (trydencka), o 11.30 i 19.00. Mszy Św. o godz. 7.15 nie będzie.

9. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego. Wysłuchamy tego dnia listu Rektora KUL.

10. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *