Program pielgrzymki 29.04 -06.05.2020

1. DZIEŃ 29.04.2020 WARSZAWA-WYLOT
Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 20:00. Odprawa. Wylot o godz. 22:55.

2.DZIEŃ 30.04.2020 TEL AVIV, HAJFA, G. TABOR, KANA, NAZARET
Przylot do Tel Avivu o godz. 03:45 czasu miejscowego. Przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Następnie wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw.szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. W Nazarecie zwiedzimy Bazylikę i Grotę Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg na Północy w Nazarecie lub Tyberiadzie.

3. DZIEŃ 01.05.2020 G.BŁOGOSŁAWIEŃSTW ,TABHA,KAFARNAUM, JEZIORO GALILEJSKIE
Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego gdzie zobaczymy; Górę Błogosławieństw, Tabhę – miejsce prymatu Piotra i Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga. Następnie udział w rejsie po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ 02.05.2020 BETLEJEM, POLE PASTERZY, YAD VASHEM, EIN KAREM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Przejazd na Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Następnie Holokaust: Yad Vashem. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os).

5. DZIEŃ 03.05.2020 BETANIA, WADI QELT,JERYCHO,G. KUSZENIA, KACAR EL JAHUD,MORZE MARTWE
Śniadanie. Przejazd do Betanii, gdzie znajduje się kościół św. Łazarza. Następnie przejedziemy do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycha (najstarsze miasto świata) -tam krótki postój pod Qarantal – Górą Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych będzie możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (18 USD/os). Dalej przejazd do Kacar El Jahud – prawdziwego miejsca chrztu Pana Jezusa, gdzie będzie możliwość odnowienia chrztu w rzece Jordan. Po południu plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Powrót do hotelu i obiadokolacja.

6. DZIEŃ 04.05.2020 GÓRA OLIWNA – GÓRA-SYJON
Śniadanie. Następnie wjazd na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Kościół „Dominus flevit” (Pan zapłakał). Ogród Oliwny. Bazylika Męki Pańskiej. Getsemani. Spacer po dzielnicy żydowskiej. Góra Syjon. Bazylika Zaśnięcia NMP. Wieczernik. Grób Dawida. Kościół „In Galicantu”. Obiadokolacja. Nocleg.

7. DZIEŃ 05.05.2020 JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy – przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

8. DZIEŃ 06.05.2020 POWRÓT
Śniadanie. Wykwaterowanie. Następnie przejazd na lotnisko. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot do Polski o godzinie 11:25. Lądowanie w Warszawie o godzinie 14:20. Zakończenie pielgrzymki.

ZAPISY I INFORMACJE: Ks. Wojciech Iwanicki – Tel.: 663983783

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.